Tuli

Unofficial Offices

Vytvorili sme komunikačnú stratégiu a katalóg pre office nábytok Tuli

Tuli, slovenská značka, ktorá sa preslávila pohodlnými tulivakmi, rozšírila svoje portfólio o sedací nábytok do kancelárskych priestorov. Rovnako ako vaky, aj tieto produkty nesú rukopis Tuli a sú typické svojou pohodlnosťou či oblými tvarmi.

Najprv sme analyzovali aktuálnu situáciu na trhu
Pri vytváraní komunikačnej stratégie sme zohľadnili nielen charakter produktov. Rovnako dôležitá bola analýza aktuálnej situácie v office segmente, ktorý sa vďaka pandémii výrazne zmenil. Zamestnanci sa ani s odstupom času späť do kancelárii nehrnú a uprednostňujú prácu z domu. Z veľkej miery za to môže aj vzhľad kancelárií, ktoré sa s domácim pohodlím nemôžu porovnávať.

Našli sme príležitosť
Výhodou kancelárskeho sedenia od Tuli je dizajn výrobkov. Vďaka moderným farbám, oblým tvarom a praktickým vychytávkam dokážu navodiť pohodovú atmosféru aj v tých najsterilnejších priestoroch. Office produkty od Tuli sme preto vďaka stratégii vyslali na dôležitú misiu. A to spríjemniť všetky strohé kancelárie.

Stratégiu sme vyjadrili claimom
Poslanie značky sme vyjadrili claimom „unofficial offices“. Všetky komunikačné aktivity, ktoré bude v budúcnosti značka realizovať, by mali byť v súlade s týmto jej poslaním. A nezáleží na tom, či je to polep stánku na nábytkárskom veľtrhu, leták, alebo reklamná kampaň.

V súlade so stratégiou sme navrhli produktový katalóg
Správne nastavená komunikačná stratégia dokáže predurčiť, akým spôsobom sa majú vaše produkty a služby prezentovať bez ohľadu na médium. Vďaka nej sa budete vedieť rozhodovať, v akých časopisoch inzerovať, ktoré eventy sponzorovať alebo dokonca s akými influencermi sa spojiť.

V prípade Tuli sa stratégia odzrkadlila aj v produktovom katalógu. Kým katalógy iných značiek prezentujú výrobky prioritne cez dizajn, Tuli katalóg ukazuje produkty ako súčasť neformálnych situácií, ktoré sa denne odohrávajú v kanceláriách po celom svete. Či už sú to gratulácie k narodeninám, coffee break s kolegami, alebo krátka hra so štvornohým miláčikom.

Pozrieť katalóg